Sprawozdanie z działalności

Sprawozdanie z działalności

Szanowni Zebrani, pozwólcie, że przedstawię Wam w skrócie sprawozdanie z działalności naszego koła PZKO za rok 2007 i 2008. Ilość członków liczy obecnie 119 osób, z tego w Zarządzie pracuje 15. Zarząd na swoich zebraniach roboczych spotkał się 20 razy, przy czym przeciętna wynosiła 11 osób. 19 stycznia 2007 odbyło się w naszym domu PZKO Walne Zebranie, w którym udział wzięło 39 członków. Program kulturalny pt. „Zimo, baw się z nami!“ wykonały dzieci sibickiej szkoły pod kierownictwem p. D.Ručka oraz p. I.Ochodek.

Pierwszą imprezą naszego Koła jest tradycyjny bal. Tak było 6 lutego 2007, kiedy to w restauracji Centrum w Ropicy do białego rana bawiło się 146 balowiczów. Do tańca przygrywała orkiestra „Vega“, a program wykonał zespół „Rytmik“ z Milikowa.

25. 1. 2007 odbyła się prelekcja Ing. Tadeusza Franka pn. „Wyprawa do Afryki na Kilimandżaro i Safari“.

14. 4. 2007 odbyło się u nas wesołe przedstawienie „Kopciuszek z Czeskiego Cieszyna“ w reżyserii Maryli Szymanik. Akcja była bardzo udana, szkoda tylko, że z zaproszenia nie skorzystało więcej ludzi, przede wszystkim rodziców z dziećmi.

25. 5. 2007 w ogrodzie PZKO odbyła się tradycyjna „Jajecznica“. Akcja jak zwykle bardzo udana, dopisała bowiem pogoda i licznie zebrani goście.

15. 9. 2007 odbyła się nasza następna tradycyjna akcja „Wykopki czyli Kobzolszoł“. Pogoda na szczęście wytrzymała i 68 zebranych gości mogło jak corocznie spróbować ziemniaczanych przysmaków, takich jak placki z blachy, stryki, kopytka z makiem, gulasz ziemniaczany, krupnik czy tatarak ziemniaczany. Swoje wspaniałe domowe ciastka miały tu również panie z Żukowa Dolnego.

4. 11. 2007 w ramach współpracy z MK PZKO Żuków Dolny na ich zebraniu z okazji 60-lecia PZKO wystąpiły dzieci sibickiej szkoły z programem kulturalnym.

23. 11. 2007 z okazji 60-lecia PZKO odbyła się w naszym domu bardzo udana i jak zwykle świetnie przygotowana prelekcja Ing. Tadeusza Franka pn. „W Indonezji wśród łowców głów“. Goście mogli podziwiać nie tylko wspaniałe przeźrocza, ale również wiele przedmiotów pamiątkowych przywiezionych z podróży.

12. 12. 2007 członek i gospodarz domu PZKO naszego koła p. Władysław Szczyrba, znany kolekcjoner, spotkał się w szkole z dziećmi, gdzie bardzo ciekawie opowiadał o swoim hobby oraz przedstawił niektóre swoje zbiory: kalendarzyki, karty telefoniczne polskie i słowackie, znaczki lotnicze, opakowania z czekolad, żyletek, serów, naklejki z zapałek, stare monety czechosłowackie do r. 1992, monety federacyjne, odznaki fabryk cieszyńskich oraz widokówki z herbami.

2. 1. 2008 z Urzędem Miejskim podpisano umowę o przejęciu budynku byłej szkoły na własność MK PZKO.

22. 1. 2008 na swoim balu maskowym pn. „Cztery pory roku“ bawiły się dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. DJem był Maciek Cymorek, który – choć na szybko musiał zastąpić chorą p. Ewę Troszok – prowadził bal wspaniale. W ramach współpracy MSz i PZKO ceny energii i wynajęcia sali zapłacono z kasy MK PZKO.

1. 2. 2008 odbył się tradycyjny bal w restauracji Centrum. Tym razem około 110 gości bawiło się przy dźwiękach orkiestry „Vega“, a wspaniały program wykonał zespół „Błędowianie“ z Błędowic.

30. 5. 2008 odbyła się tradycyjna „Jajecznica“ w ogrodzie domu PZKO. Pogoda była wspaniała, było bardzo ciepło. Goście przybyli na jajecznicę mogli w dużej sali naszego domu wysłuchać wykładu p. Władysława Szczyrby na temat „Tramwaj Cieszyński 1911-1921“ oraz podziwiać przygotowaną wystawę na ten temat.

20. 9. 2008 odbył się jak co roku „Kobzolszoł“. Tym razem pogoda niezbyt dopisała. Ponieważ lało i było zimno, akcja odbyła się w sali domu PZKO. Pomimo niesprzyjającej pogody w imprezie wzięło udział 76 osób. Oprócz tradycyjnych placków z blachy i stryków tym razem panie z Koła uraczyły gości takimi ziemniaczanymi specjałami jak zapiekanka grzybowa, zupa ogórkowa i kluski ze śliwkami na słodko. Również jak co roku panie z Żukowa miały tutaj swoje stoisko z domowymi ciastkami.

Ostatnią akcją roku 2008 był „Wieczorek Muzyczny“, który odbył się 21 listopada. Wesoło śpiewało ok. 30 osób.

Dnia 15. 1. 2009 zapisała Irena KołekKalendarz


NOEVENTS

Login